همایش بتن

همایش بتن

همایش بتن

در تاریخ 15 الی 17 مهرماه 1402، پانزدهمین کنفرانس ملی بتن و بیست و یکمین همایش روز بتن در محل مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار و در آیین اختتامیه با رای هیات داوران، طرح‌های بتنی برتر کشور در سال 1402 معرفی گردیدند.
در این مراسم با حضور محترم معاونت محترم ساخت و توسعه راه آهن بنادر و فرودگاههای شرکت ساخت، جناب آقای مهندس خطیبی و مدیران و کارشناسان محترم مجری محترم راه آهن میانه اردبیل و حوزه طرحهای شرکت ساخت در استان اردبیل؛ از «پل سارای» به عنوان پروژه بتنی برتر سال تقدیر بعمل آمد.
پل سارای واقع در صعب العبورترین مناطق کوهستانی از مسیر راه‌آهن میانه اردبیل و با دشواریهای خاص خود از پرچالش ترین ابنیه پروژه‌های ریلی کشور محسوب گردیده، از جهات متعدد می‌توان آن را به عنوان خاص‌ترین پل مسیر برشمرد که توسط شرکت توسار به عنوان پیمانکار و همکاری مهندسین مشاور ایران استن احداث گردیده است.
این پل از منظر ابعاد و دهانه بندی، شرایط ساختگاه از لحاظ توپوگرافی و ژئولوژی، شیوه‌ی ساخت عرشه، معماری و زیبایی شناختی و... سازه‌ای خاص تلقی شده که در طی این مراسم به حاضرین به طور خلاصه معرفی گردید.
در مجموع، هیات داوران پانزدهمین کنفرانس ملی بتن و بیست و یکمین همایش روز بتن پس از بررسی های مستمر از میان پروژه های معرفی شده، «پل سارای» را به عنوان سازه پل بتنی برتر کشور معرفی و با اهدای لوح و تندیس تقدیر به کارفرما، مشاور و پیمانکار پروژه از تلاش گروهی به عمل آمده در خلق اثر زیرساختی و کیفی و ماندگار در تاریخ راه آهن کشور تقدیر به عمل آوردند.